Česko jde SPOLU na piknik

Pojďme společně vytvořit nový český rekord v počtu pikniků v jeden den po celé České republice a dokažme, jak snadné je být SPOLU!

Česko jde SPOLU na piknik


PROČ?

Abychom podpořili myšlenku pospolitosti a oslavili Mezinárodní den přátelství.

KDY?

V neděli 2.srpna 2020 mezi 10:00 a 18:00

KDE?

Ve vašem blízkém okolí.

JAK?

Zorganizujte ve svém blízkém okolí piknik alespoň pro pět lidí, trvající minimálně 2 hodiny v kuse dne 2.srpna 2020 mezi 10:00 a 18:00 a PŘIHLASTE SE ZDE jako pořadatel Vašeho pikniku nejpozději 1.srpna 2020 a do naší veřejné facebookové skupiny      ČESKO JDE SPOLU NA PIKNIK. Dále pak postupujte podle jednoduchých pokynů, které Vám sdělíme v e-mailu.


Kdo jsme?

Jsme dobrovolnické centrum SPOLU proti samotě z.s. z Teplic a předsevzali jsme si vrátit přirozenou lidskou pospolitost tam, kde se vytratila a rozvíjet ji. Zkrátka podporovat pozitivní přátelské, sousedské a rodinné vztahy ve svém okolí. K tomu nám pomáhá parta skvělých dobrovolníků, která se neustále rozrůstá.

Proč piknik?

Od loňského roku pořádáme v Zámecké zahradě v Teplicích každou letní neděli veřejný piknik, kde máme připravené malé pohoštění pro ty, kteří si nic nedonesli, a stůl pro sdílení dobrot, které mají účastníci pikniku navíc. Pořádáním pikniků cílíme na prostou lidskou pospolitost, obyčejnou vzájemnou komunikaci, zpomalení a odpočinek od moderních technologií, jako jsou mobilní telefony a počítače. Každý týden se setkáváme s velkým zájmem veřejnosti, ať už jde o rodiny s dětmi, osamělé lidi, nově přistěhované, nebo kohokoliv dalšího, kdo s námi chce strávit příjemný čas v přírodě.

Proč rekord pořádáme?

Každý rok 30.července je Mezinárodní den přátelství. Nejbližší neděle k tomuto dni letos připadá na 2.srpna. Chceme proto pozitivně motivovat lidi z celého Česka, aby "zahodili" mobily a vyrazili do přírody dát si něco dobrého, válet se, relaxovat, povídat si s ostatními, nebo jen tak poslouchat zpěv ptáků. Pojďme prostě být SPOLU!

Jak bude rekord zapsán?

Agentura Dobrý den z Pelhřimova, která je oficiálním správcem rekordů v České republice, vyšle v den konání na náhodně vybraná místa své komisaře pro ověřování rekordů. Ti na místě provedou dokumentaci, na základě které nám rekord uznají, nebo ne. Je proto důležité, aby všichni přihlášení piknik skutečně uspořádali podle daných pravidel, na místě a ve stanoveném čase, které uvedli v přihlášce. Agentura Dobrý den uznaný rekord zaregistruje do České databanky rekordů, oficiálně potvrdí certifikátem o vytvoření rekordu, vloží do originálního výtisku aktuální České knihy rekordů, navrhne k zápisu do nového vydání České knihy rekordů a vloží na webové stránky www.dobryden.cz a na svou facebookovou stránku.

Tuto akci podporují n_1