Potřebuji / nabízím pomoc

 

POTŘEBUJI POMOC

Cítíte se osamoceně, nebo máte někoho takového ve svém okolí? Pak jsme tu právě pro Vás! 

Napište nám prosím e-mail na adresu info@spoluprotisamote.cz, kde uvedete i svoje telefonní číslo, abychom Vám mohli zavolat.

Obvykle se Vás budeme ptát na to, jaké máte zájmy, co Vás baví a co by Vás nejvíce zajímalo na cestě z Vaší samoty. Na základě těchto informací Vám pak navrhneme řešení Vaší situace a nabídneme vhodnou pomoc. Ke každému člověku se snažíme přistupovat s co největší empatií, naslouchat jeho příběhu a pomoci co možná nejcitlivěji s ohledem na jeho soukromí a bezpečnost.

 

CHCI POMÁHAT

Máte touhu stát se dobrovolníkem a pomáhat osamoceným lidem na Teplicku? 

Napište nám prosím na e-mailovou adresu info@spoluprotisamote.cz a uveďte i svoje telefonní číslo.

Obvykle se ozveme do jednoho týdne a budeme se Vás ptát na Vaše časové možnosti, využitelné schopnosti a zájmy, na základě kterých Vám navrhneme, jak byste se mohl/a zapojit do pomoci osamoceným lidem. Počítejte i s tím, že Vás budeme prověřovat, protože nám jde o maximální bezpečnost lidí, kterým pomáháme. Proto jistě pochopíte, že za nimi nemůžeme poslat - s nadsázkou řečeno - "žádného psychopata".

Většina našich dobrovolnických činností se řídí Zákonem o dobrovolnické službě. Proto každého dobrovolníka v souladu s tímto zákonem proškolíme a případně i pojistíme. Od některých z Vás budeme chtít i výpis z rejstříku trestů. Není to nic, čím bychom Vám chtěli znepříjemňovat Vaši dobrovolnickou a bohulibou činnost, ale způsob, jak zajistit, aby naše služby byly absolutně důvěryhodné.

1__S1A8807